Hakkımızda


Karakaşlar Tavukçuluk 1987 yılında tavukçuluk sektörüne Bursa – Karacabey de Ticari Yumurta üreterek girmiştir. Ürünlerinde sürekli olarak kalite standardını yükseltmeyi hedefleyen Karakaşlar Tavukçuluk yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle gıda piyasasında kazandığı itibarı Goldyum markasını yaratarak tüketicinin beğenisine sunmuştur. Birinci sınıf A kalite ürünlerini hijyenik tesislerinde ve işin gereğine uygun yetişmiş personeliyle üretmektedir.

Bu gün elde ettiği bu bilgi ve birikimle yola çıkan firmamız ticari yumurta sektöründe markalaşarak önemli bir değer elde etmiştir. Ürünlerinin %60’ini yurtdışına pazarlayarak sektörünün aktif şirketlerindendir. Tesislerimizde günlük 250.000 adet ticari yumurta üretilmekte ve bu yumurtalar özenle paketlenerek ihraç edilmektedir.

Ayrıca Kuluçkahanemizde haftalık 305.880 adet basım kapasitesi bulunmakta olup, yıllık 18.000.000 adet damızlık yumurta işlem görmektedir. Damızlık tesisimizde ise 59.000 adet broiler damızlık tavuk kapasitesi ile hizmet vermekteyiz. Firmamız üretim alanları dışında yıllık 300.000 yumurtacı yarka üretim kapasitesine sahiptir ve yem hammadde ithalatı yapmaktadır, bu yem hammaddeleri hem kendi yem fabrikamızda kullanmakta olup hem de satışını gerçekleştirmekteyiz. Bu gün şirketimizin 40.000 m² kapalı alana, kuluçkahane, damızlık tesisi , buzhane, yem fabrikası ve deposu ile 120.000 m² açık alanı vardır. Yem fabrikamızın üretim kapasitesi yıllık 24.000 ton olup bu üretim tamamen firmamız tarafından kullanılmaktadır.


 

Copyright © 2006 Karakaşlar Tavukçuluk ve Yem Sanayi Tic.Ltd.Şti. | Coded by BwT